सेयर:

भर्खरै :

छुट्टै धारका लेखक संस्कृति शिराेमणि हरिराम जाेशीकाे `मेरा अनुभूतिहरू´ सार्वजनिक    |    सहरी क्षेत्रका विद्यालय बन्द गर्ने निर्णय    |    ताथलीका युवा माओवादी प्रवेश, ककसले गरे प्रवेश?    |    जात्रामा बाइककाे टिँटिँ, पुलिस, प्रशासनमात्र हैन, स्थानीय सरकार पनि माैन    |    १५ देखि ६९ वर्ष उमेर समूहका व्यक्तिद्वारा बढी धूमपान , दैनिक रू. आठ करोड ४० लाख चुरोटका खिल्ली सेवन    |    प्रअलाई कसले कर्तव्यबोध गराउने ?    |    चाँगुनारायण नगरपालिकाकाे अर्को महत्वपूर्ण कदम, स्वास्थ्य वीमामा ५० प्रतिशत अनुदान , टाेलटाेलमा खटिँदै बिमक    |    भक्तपुरको चुनदेवीमा माेटरसाइकल दुर्घटना, गिरी र ओेलीकाे मृत्यु    |    २०७८ सालकाे पहिलाे अपराध : गाई फार्ममा बोलाएर २० वर्षीय राईको हत्या    |    थिमिमा सिह्नजात्रा कि सिन्दुर जात्रा ?    |   
एक वर्षसम्म नविग्रिने नयाँ प्रजातिको स्याउः मूल्य प्रति गोटा १० डलर

एक वर्षसम्म नविग्रिने नयाँ प्रजातिको स्याउः मूल्य प्रति गोटा १० डलर

काठमाडौं । अमेरिकामा एक वर्षसम्म पनि नकुहिने स्याउ उत्पादन गरिएको छ ।

दुई दशक लगाएर विकास गरिएको र एक वर्षसम्म फ्रिजमा राख्दा पनि नबिग्रने नयाँ प्रजातिको स्याउको बिक्री आइतबारदेखि अमेरिकामा सुरु भएको छ ।

कस्मिक क्रिस्प नाम दिइएको यो स्याउको वाशिङ्टन स्टेट विश्वविद्यालयमा सन् १९९७ मा पहिलो पटक खेती गरिएको थियो । दह्रो, कुरकुरे र रसिलो यो स्याउ प्रवद्र्धन गर्न एक करोड अमेरिकी डलर खर्च लागेको बताइएको छ ।

वाशिङ्टन राज्यका कृषकहरूलाई आगामी एक दशकसम्म यो स्याउ उत्पादन गर्न अनुमति दिइएको छ । यो स्याउको गुदी अति बिस्तारै खैरो हुने र फ्रिजमा राख्दा १० देखि १२ महिनासम्म खानयोग्य हुन्छ ।

अहिलेसम्म कस्मिक क्रिस्प स्याउका एक करोड २० लाख रुख रोपिएका छन् । यसको खेतीका लागि लागु गरिएको कडा लाइसेन्स प्रणालीका कारण हाललाई यो अन्यत्र खेती गर्न सकिँदैन् । यो प्रजातिको स्याउको मूल्य प्रति गोटा करिब १० डलर तोकिएको छ ।

सेयर:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *